Chcesz kupić pierwszy czytnik ebooków dla dziecka i zastanawiasz się, który z dostępnych na rynku modeli będzie odpowiedni? Podpowiemy Ci, na jakie funkcje czytnika zwrócić uwagę, zastanowimy się, czy warto kupić dziecku czytnik e-booków oraz udowodnimy Ci, że czytnik ebook do szkoły naprawdę się przydaje!

Czytnik ebooków dla dziecka to inwestycja w jego rozwój. Jeśli rozważasz kupno e-readera dla swojej pociechy… jesteś już jeden krok od podjęcia najlepszej czytelniczej decyzji! 

Czy warto kupić dziecku czytnik e-booków?

Oczywiście, że tak! Czytnik ebooków dla dziecka to nie tylko urządzenie, które zachęci je do czytania, ale również zadba o nie lepiej niż tablet czy telefon! 

Przed wyborem odpowiedniego czytnika sprawdź, na które funkcje i cechy e-readera musisz koniecznie zwrócić uwagę! 

Czytnik ebooków dla dziecka musi przede wszystkim mieć: 

  1. Niewielką wagę - czytnik powinien być lekki, żeby swoją wagą nie obciążać dodatkowo plecaka. Dzięki kompatowemu rozmiarowi nie tylko zadba o kręgosłup Twojego dziecka, ale również będzie się bardzo dobrze trzymał w mniejszej ręce. 
  1. Ekran E Ink - to funkcja, która dba o oczy, dzięki technologii idealnie imitującej kartkę papieru. Światło nie odbija się od ekranu, nie męczy wzroku i nie ma negatywnego wpływu nawet podczas długich godzin spędzonych przed ekranem czytnika. 
  1. Pojemną pamięć wewnętrzną - 16 GB pomieści nawet do 10 tys. książek, co oznacza, że w jednym małym urządzeniu zmieści się cała biblioteka! Miejsca na ebooki jest tak wiele… Ty również na czytniku pomieścisz swoje ulubione tytuły!  
  1. Dostęp do darmowych lektur szkolnych - ważne, by książki dla dzieci w ebooku były na czytniku udostępniane bezpłatnie. Dlatego zwróć uwagę, czy urządzenie, które chcesz kupić, da Twojemu dziecku nieograniczony dostęp do zasobów i katalogu np. Wolnych Lektur, Projekt Gutenberg czy lektury.gov.pl. 
  1. Dostęp do wielu aplikacji - w tym bijącej rekordy popularności aplikacji Wattpad! Nie wszystkie czytniki obsługują Legimi, Empik Go, Ebookpoint, Woblink czy Publio - a to przecież bardzo istotne! Dzięki szerokiej gamie dostępnych na czytnikach aplikacji ebooki dla dzieci i młodzieży są na wyciągnięcie ręki! 

Więc jaki czytnik ebook dla dzieci wybrać? Odpowiedź jest prosta - taki, który spełnia wszystkie punkty z powyższej listy i daje od siebie coś extra! 

Warto więc postawić na 6’ inkBOOK Calypso Plus, który pomoże Twojemu dziecku rozwinąć pasję do czytania i będzie jego najlepszym przyjacielem ze szkolnej ławki! Dostęp do wielu aplikacji (w tym Wattpad i Wolne Lektury), ekran E Ink, niewielka waga, pojemna pamięć i… obsługa licznych formatów (także PDF, epub3!) czyni z inkBOOK Calypso Plus idealny czytnik ebooków dla dziecka! Czytnik ebook do szkoły - jak się przydaje?

Na wiele różnych sposobów! Warto jednak podkreślić trzy najważniejsze aspekty, w których czytnik ebooków spełni oczekiwania rodziców, nauczycieli i przede wszystkim dzieci. 

Czytnik ebooków w szkole pozwala na: 

✔ nieograniczony dostęp do lektur - na jednym czytniku zmieszczą się dosłownie wszystkie lektury, począwszy od tych wymaganych w pierwszej klasie podstawówki, a kończąc na klasie maturalnej. To wszystko dzięki darmowemu dostępowi do katalogu Wolnych Lektur. 

✔ spokojne ćwiczenie czytania - czytnik dostosowuje się do dziecka, nigdy na odwrót! W inkBOOK Calypso Plus bez problemu można zmienić wielkość czcionki, barwę światła i jasność. Do dyspozycji użytkownika są także zakładki, notatki, a treść można zaznaczać bezpośrednio na czytanej stronie. Czytnik pokazuje także postęp czytania, co dla wielu dzieci jest ogromną motywacją!  

✔ odciążenie plecaka - nie tylko lektury, ale także e-podręczniki - czytnik to idealne rozwiązanie, gdy w grę wchodzą elektroniczne treści. Wielu szkolnych wydawców coraz częściej udostępnia podręczniki i książki w ebooku. Czytnik to po prostu nośnik wszystkich potrzebnych do nauki materiałów. Dzięki niemu plecak jest o wiele lżejszy, co bez dwóch zdań wpływa pozytywnie na kręgosłup dziecka. 

Zapewnij swojemu dziecku lekki powrót do szkoły z inkBOOK Calypso Plus!