Podobnie jak większość poprzednich modeli inkBOOKów, również inkBOOK Calypso da Wam możliwość doinstalowania dodatkowych aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie, w bardzo prosty sposób, rozszerzać funkcjonalność swojego czytnika.

Otwartość systemu operacyjnego inkBOOKa pozwala na korzystanie z wielu dodatkowych aplikacji. Niektóre z nich opisywaliśmy już w naszych poprzednich artykułach. Były to m.in. dedykowane aplikacje abonamentowe takie jak Legimi, czy Empik Go. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Wam kolejną interesującą propozycję aplikacji, którą zainstalujecie na czytniku inkBOOK Calypso. Jest nią bardzo popularna na rynku e-czytelniczym aplikacja Nexto.

NEXTO NA CZYTNIK INKBOOK CALYPSO

Bezpłatną aplikację Nexto możecie, w bardzo prosty sposób, pobrać na czytnik ebooków inkBOOK Calypso. Wystarczy wejść w inkBOOK Apps -> kategorie - > wyszukać aplikację Nexto.pl na liście i kliknąć "zainstaluj", aby uruchomić proces instalacji. Po kilku minutach, na ekranie czytnika, pojawi się Wam ekran logowania. Jeśli jesteście użytkownikami aplikacji Nexto.pl to jedyne co musicie zrobić to podać dane logowania, aby móc zacząć korzystać z serwisu. Jeśli natomiast nie posiadacie jeszcze konta, to w pierwszej kolejności musicie dokonać rejestracji (możecie zrobić ją z poziomu czytnika).

 

nexto na czytnik ebook

W przeciwieństwie do dedykowanych aplikacji Legimi czy Empik Go, aplikacja Nexto możliwa jest do pobrania na czytniki inkBOOK jedynie w wersji przeznaczonej dla smartfonów lub tabletów. W praktyce oznacza to, że aplikacja nie jest całkowicie przystosowana do specyfiki ekranów E Ink, a niektóre z jej opcji są niedostępne.

JAK DZIAŁA APLIKACJA NEXTO NA CZYTNIKACH INKBOOK CALYPSO?

Aplikacja Nexto na czytnikach inkBOOK pozwoli Wam na synchronizację zarówno zakupionych w księgarni internetowej Nexto książek, jak i e-prasy. Działa więc bardzo podobnie do, opisywanej przez nas w innym artykule, aplikacji Publio. Rożnica polega na tym, że w przypadku Nexto, synchronizowanych e-booków i prasy nie można pobrać do biblioteki czytnika. Mogą jedynie zostać otwarte w Readerze aplikacji Nexto.

 

Działanie aplikacji Nexto jest bardzo intuicyjnie. Do wyboru dostępne jest kilka zakładek, z których najważniejszą dla użytkownika czytnika ebooków będzie ta o nazwie "Moje książki". To w niej znajdziecie takie kategorie jak "ostatnio czytane", które pomogą Wam szybko wybrać ostatnio czytaną publikację, czy "biblioteka", w której pojawiać się będą wszystkie zakupione w e-księgarni Nexto ebooki i prasa.

Podobnie jak aplikacja Publio, również Nexto zapewni Wam wygodny dostęp do prenumerat ulubionych gazet i czasopism. Oznacza to, że elektroniczne wydanie prasy lub magazynów będzie dostępne w aplikacji po połączeniu się z WiFi. Dzięki temu możecie cieszyć się najnowszym wydaniem, zanim pojawi się w kioskach, gdziekolwiek jesteście. Oczywiście, tak jak w przypadku innych aplikacji, połączenie z siecią WiFi konieczne jest tylko po to, aby synchronizować bibliotekę nexto.pl z czytnikiem.

nexto na czytniki ebooków

Internetowa księgarnia Nexto.pl jest jedną z największych na polskim rynku. W jej ofercie znajdziecie kilkadziesiąt tysięcy ebooków oraz kilkaset tytułów prasowych w tym takie popularne publikacje jak "Newsweek Polska", "Rzeczpospolita", "Polityka", "Gazeta Wyborcza", czy "Tygodnik Do Rzeczy".