Chcesz kupić swój pierwszy czytnik ebooków i stajesz przed dylematem o jakiej przekątnej wybrać wyświetlacz urządzenia. Czy ekran 6″ wystarczy? A może lepiej kupić większy? Podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze! 

Jeśli na pytanie czytnik czy tablet odpowiedziałeś bez wahania: CZYTNIK, to najtrudniejsze już za Tobą! Wybór pierwszego czytnika ebooków to zawsze ekscytujące wydarzenie. Jednak nie da się przy tym pominąć pytań, które pojawiają się naturalnie np. gdzie kupić ebooki, na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę przy kupnie pierwszego czytnika czy też jakie są dostępne formaty ebooków na czytnik ebooków

Kolejna zagwozdka dotyczy wielkości wyświetlacza urządzenia, które chcemy kupić. Wiele osób niezaznajomionych z tematem obawia się, czy czytnik ebooków 6″ będzie wystarczający. Zaraz udowodnimy Ci, że nie ma się czego bać! 

Czytnik ebooków z ekranem 6″

Lekki, poręczny, kompaktowy, zmieści się do każdej walizki i torby, a nawet do… kieszeni - tak w ogromnym skrócie można opisać czytnik ebooków 6″. 

To bez wątpienia urządzenie, które możesz zabrać ze sobą wszędzie! Do parku, na plażę czy w góry - dzięki jego filigranowym rozmiarom możesz czytać swoje ulubione książki w dowolnym miejscu.

Dobrym przykładem takiego czytnika ebooków z ekranem 6″ jest inkBOOK Calypso Plus. 

Jeśli martwisz się, że wyświetlacz o takiej przekątnej będzie za mały do komfortowego czytania, to jest to dobry moment, żeby wyprowadzić Cię z błędu. 

Wiele czytników ebooków, a zwłaszcza inkBOOK Calyspo Plus, posiada opcję powiększania i zmiany czcionki, dzięki czemu nie ma obaw, że użytkując ekran o takiej przekątnej, jesteśmy skazani na małe literki. Wręcz przeciwnie, wystarczy tylko jeden ruch palca, by dostosować wielkość wyświetlanej na ekranie treści pod siebie.

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej zalet, ekran 6″ w inkBOOK Calypso Plus wyróżnia też m.in.: 

  • rozdzielczość 221 dpi,
  • technologia E Ink o jakości papieru bezpieczna dla oczu,
  • regulowane doświetlenie,
  • sposób wykonania, dzięki któremu nie odbija światła.

Czytnik ebooków z ekranem 7,8″

Z myślą o potrzebach każdego czytelnika przygotowaliśmy większe urządzenie, czyli inkBOOK Focus

Większy ekran to równie komfortowe czytanie! Na wymagających czytelników czeka ekran o przekątnej 7,8″ i rozdzielczości 300 dpi, który wyświetla nawet do 30 proc. więcej tekstu w porównaniu do czytników ebooków ze standardowym rozmiarem wyświetlacza. Jest więc to urządzenie, dzięki któremu czytanie ebooków i swojej ulubionej prasy (nawet tej w formacie PDF) będzie bardzo komfortowe.  

Tak jak w przypadku mniejszego czytnika, tak i w inkBOOK Focus dostępna jest opcja zmiany rozmiaru czcionki, dzięki czemu - jak wspomnieliśmy wyżej - dopasujesz ją do swoich czytelniczych wymagań. Dodatkowo możesz zmienić także wielkość ikon menu, co pozwoli na jeszcze sprawniejszą obsługę czytnika! 

Ponadto, jak na czytnik ebooków inkBOOK przystało, ekran modelu Focus pomimo swoich większych rozmiarów odpowiednich dla 7,8″, także został wykonany w taki sposób, by nie odbijać światła. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii E Ink o jakości papieru

Ponadto, możesz regulować na czytniku inkBOOK Focus doświetlenie - wszystko dla najwyższego komfortu czytania. 

Który wybór lepszy? To zależy… 

… ale tylko od Ciebie i Twoich potrzeb! 

Już wiesz, że czytnik ebooków z ekranem 6″ wystarczy, by czerpać z codziennego czytania jak najwięcej zabawy. Dzięki specjalnym funkcjom dostosowujesz tekst do siebie, nie martwiąc się o swój wzrok. 

Ponadto dzięki swoim niewielkim rozmiarom może być Twoim przyjacielem w każdej, nawet najdalszej podróży. 

Z kolei czytnik ebooków z ekranem o przekątnej 7,8″ jest nieco większy, co wiąże się z tym, że wyświetla aż o 30 proc. więcej tekstu. To dobra opcja dla wszystkich osób, które ze względu np. na większą wadę wzroku czytają na co dzień wydania książek z dużą czcionką.