Nie tylko czytanie, ale też słuchanie! Uwielbiasz audiobooki i konsumujesz je w ilościach hurtowych? A może dopiero wchodzisz w świat treści audio? Co to jest audiobook, czy da się słuchać książek na czytniku ebooków i jeśli tak, to jaki model wybrać - odpowiedzi już na Ciebie czekają!

Rosnąca popularność podcastów i audiobooków wśród Czytelników już nikogo nie dziwi. Łatwy dostęp do treści, które mogą towarzyszyć w drodze z/do pracy, a także coraz atrakcyjniejsza oferta serwisów streamingowych rozliczanych na zasadach abonamentu, skutecznie przekonuje coraz większą liczbę osób do audiobooków. 

Za nami także czasy, w których tylko telefon, smartfon czy tablet jest w stanie odtwarzać audiobooki. Do gry weszły… czytniki ebooków inkBOOK


Czym różni się ebook od audiobooka?

Różnica jest bardzo prosta - jedno się czyta, a drugie słucha. Z tego powodu oczywiste jest, że wgrywane na czytnik pliki różnią się także formatami.

Audiobooki to najczęściej rozszerzenie .mp3, z kolei ebooki mogą przybrać formę .epub, .mobi, .pdf czy nawet .txt. 

Pewnie teraz zastanawiasz się: co jest lepsze ebook czy audiobook? Cóż… nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jak wolisz konsumować treści. Na całe szczęście możesz połączyć te dwa sposoby, wybierając czytnik ebook i audiobook w jednym. 

Czy audiobook jest lepszy od książki?

Dla niektórych tak, inni z kolei nie wyobrażają sobie życia bez tradycyjnej książki. W tej kwestii najlepiej podążać za swoimi czytelniczymi preferencjami.

Czemu? Bo oba sposoby mają swoje plusy i… minusy. 

Głos lektora, jego interpretacja tekstu czy nawet długość nagrania - to kwestie, które mogą przeszkadzać w odbiorze audiobooków, a co oczywiście w trakcie lektury książki nie ma miejsca. 

Z kolei tradycyjny sposób czytania, może być dla poniektórych nieco… nużący i mniej oddziałujący na wyobraźnie. Dopiero przy słuchaniu czytanego tekstu są w stanie skupić pełną uwagę. 

Jak słuchać audiobooków?

Do wyboru masz kilka rozwiązań. Żeby odtwarzać audiobooki, możesz skorzystać z komputera, tabletu, telefonu komórkowego lub czytnika ebooków. 

Oczywiście, każde z tych urządzeń pozwala na podłączenie słuchawek lub głośnika, więc w zależności od tego, jak chcesz odtwarzać audiobooki - wybierasz sposób pod siebie.  

No dobrze, ale skąd brać treści? Możesz zasubskrybować usługi, które udostępniają e-zasoby w ramach abonamentu. 

Jeśli jednak nie chcesz wiązać się z jednym serwisem na dłużej i chcesz sięgnąć po audiobooki bez abonamentu, zawsze możesz kupować treści pojedynczo w e-księgarniach - dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku ebooków. 

Jest także trzecie, darmowe, rozwiązanie, czyli audiobook za darmo do słuchania. Wystarczy, że poszukasz w Internecie źródeł, które w legalny sposób umożliwią Ci pobranie pliku w odpowiednim formacie. 

Dla przykładu jednym z takich serwisów są Wolne Lektury. Oprócz darmowych ebooków możesz śmiało i bez obaw ściągnąć interesujący Cię audiobook. Potem wystarczy już tylko przesłać plik na swój czytnik inkBOOK i… gotowe! 


Czy na czytniku można słuchać audiobooków?

Tak! Dzięki szerokiej gamie dostępnych aplikacji oraz odpowiedniemu sprzętowi można słuchać audiobooków do woli! 

Urządzeniami dostępnymi na rynku, które pozwalają zarówno na czytanie ebooków, jak i słuchanie audiobooków są czytniki inkBOOK. 

To wszystko dzięki funkcji Bluetooth - za jej pomocą podłączysz do urządzenia słuchawki lub głośnik bezprzewodowy, co daje Ci nieograniczone możliwości odtwarzania audiobooków. 

Do tego oczywiście z czytnikiem inkBOOK masz dostęp do wielu aplikacji i usług oferujących audiobooki, w tym m.in. Empik Go, Storytel, BookBeat czy Audioteka.

Świetnie sprawdzi się także wgranie zakupionego wcześniej pliku bezpośrednio do pamięci urządzenia za pomocą kabla USB lub funkcji „Wyślij na swój czytnik”. 

Czytniki e-booków, na których posłuchasz audiobooków

Po co Ci urządzenie, które tylko pozwala na otwieranie plików tekstowych, gdy bez problemu możesz mieć czytnik dostosowany do ebooków i audiobooków. 

Taką możliwość zdecydowanie dają Ci urządzenia marki inkBOOK. Więc jeśli interesuje Cię czytnik ebook i audiobook w jednym - masz do wyboru dwa modele z naszej oferty. 

6’ inkBOOK Calypso Plus oraz 7,8’ inkBOOK Focus są wyposażone w funkcję Bluetooth, dzięki której słuchanie audiobooków jest banalnie proste.

Dodatkowo na czytnikach inkBOOK możesz wybierać spośród wielu dostępnych aplikacji oferujących ogromne katalogi audiobooków.  

Nie ograniczaj się i doświadczaj e-czytania z najlepszej strony!